Przy Szkole Mistrzostwa Sportowego powstanie arena lekkoatletyczna

zdjęcie poglądowe, źródło: Pixabay

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego powstać ma w końcu infrastruktura sportowa: pełnowymiarowa, pozwalająca na organizację zawodów ogólnokrajowych arena lekkoatletyczna z trybuną oraz boisko do piłki nożnej.

O ich budowie mówiło się od lat, jednak inwestycja była odkładana w czasie, mimo, że środki na wkład własny były co roku wpisywane do budżetu powiatu. Starostwo Powiatowe na początku maja złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chcą pozyskać prawie 8,5 miliona złotych i w ciągu 3 lat budowy dołożyć do tego blisko 3,5 miliona.
– To ogromna szansa, by wynieść szkołę na zupełnie inny poziom – twierdzi Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego i dodaje, że jeżeli otrzymają dofinansowanie, to prace budowlane rozpoczną już w przyszłym roku.
– Oczywiście inwestycja będzie rozłożona w czasie bo nie jesteśmy w stanie zrealizować jej w ciągu jednego roku, z powodów logistycznych i finansowych – wyjaśnia.
Warto dodać, że inwestycja została pozytywnie zaopiniowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wcześniej przedstawili swoje rekomendacje do projektu. Dotyczyły na przykład zastosowania określonej nawierzchni bieżni – najnowszego typu poliuretanowej.
– Jeżeli uda się to wszystko zrealizować, szkoła będzie w końcu dysponować profesjonalnym obiektem, o który zabiegaliśmy od lat. Spełniałby wyśrubowane wymagania do trenowania zarówno piłkarzy jak i lekkoatletów. Jak się uda pozyskać te pieniądze, będziemy w stanie zapewnić naszym uczniom i zawodnikiem najlepsze warunki do treningów – podkreśla Anna Trojanowska, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu.
Dyrektor Trojanowska dodaje, że oprócz bieżni i boiska powstałyby także inne elementy pozwalające trenować lekką atletykę jak skocznie i rzutnie.
Oprócz tego mają powstać dwa dodatkowe boiska wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę oraz kort tenisowy z zapleczem socjalno-magazynowym. Cała arena lekkoatletyczna wraz z infrastrukturą towarzysząca będzie oświetlona.
/bart/

Ważne wydarzenia