Mieszkańcy proponują dłuższe godziny otwarcia ostrowieckich Orlików

Z interwencją dotyczącą funkcjonowania boisk 'Orlika’ zgłosił się do Radia Ostrowiec jeden z naszych słuchaczy. Jak napisał w mailu, od kilku lat trenuje piłkę nożną z grupą przyjaciół.

– W czasie pandemii COVID19 zawiesiliśmy grę, ale sytuacje powoli wraca do normy i my chcielibyśmy wrócić na boisko. W godzinach 17-20 z Orlików korzystają dzieci, szkółki piłkarskie itd… i to rozumiemy, że wtedy nie ma dla nas miejsca. Ale można by było udostępnić boisko dorosłym w godzinach 20:00 – 22:00 – mówi nasz słuchacz.
Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że boiska po 20 -stej zamykane są nie z powodu złej woli, ale wymagają nadzoru.
– Są pewnie zasady, które muszą być spełnione. Na Orlikach tylko i wyłącznie mogą odbywać się treningi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo obiekty te, czynne są w takich godzinach, ponieważ wynikało to z zapotrzebowania. Jeżeli zapotrzebowanie by się zwiększyło, my oczywiście poddamy to analizie – tłumaczy.
Dyrektor Węglewicz dodaje, że najlepiej skontaktować się z MOSiRem. – Takie pisma co jakiś czas wpływają od naszych mieszkańców, my je analizujemy i staramy się wpasować w grafik różne grupy – zapewnia.
Nasz słuchacz zwraca uwagę, że w Kunowie Orlik czynny jest do 22:00. Jak tłumaczy burmistrz Lech Łodej, to efekt ustaleń z koordynatorem sportu w gminie, albo z osobą, która bezpośrednio nadzoruje boisko. – Infrastruktura sportowa jest dostępna dla naszych mieszkańców w miarę potrzeby – podkreśla.
– Nasz Orlik funkcjonuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Każdy, kto tylko chce się zorganizować, dorośli, młodzież, dzieci mogą korzystać z naszej infrastruktury oczywiście z zachowaniem wytycznych Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia.
Od 18 maja została zwiększona liczba osób, które mogą korzystać z infrastruktury o charakterze otwartym. Jednocześnie przebywać w takich miejscach może 14 osób oraz dwóch trenerów.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia