Zmiany terminów i zasad naboru do szkoły muzycznej

W związku ze stanem epidemii koronawirusa Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia zmienia terminy i zasady naboru na przyszły rok szkolny. Nie będzie lekcji przygotowawczej do przesłuchań, która była pierwotnie planowana na 12 maja. Nie wiadomo wciąż, bo nie ma wytycznych ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kiedy i na jakich zasadach takie przesłuchania się odbędą.

Sama rekrutacja została wydłużona do 10 czerwca. – Podania składamy drogą elektroniczną. Najpierw trzeba pobrać podanie ze strony szkoły, wypełnić, zeskanować i przesłać na adres internetowy szkoły. O terminie i formie egzaminów poinformujemy osobnym komunikatem, ponieważ czekam na decyzje moich przełożonych – mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor szkoły.
Szkoła nabór prowadzi do działu 6-letniego, dla dzieci w wieku 5-10 lat do klas fletu, klarnetu, saksofonu, skrzypiec, akordeonu, perkusji, fortepianu i gitary, a także do działu 4-letniego dla młodzieży do 16 roku życia do klas fletu, klarnetu, saksofonu, akordeonu, perkusji i gitary.
W tym roku uczniowie szkoły wyjątkowo nie będą zdawać egzaminów na koniec roku. Nauczyciele oceny wystawią na podstawie pracy, która odbywała się przez cały czas on-line. Niewiadomą, bo resort kultury nie dał jeszcze szkołom artystycznym wytycznych, jest sprawa ocenienia tych uczniów, którzy w tym roku kończą szkołę i chcą kontynuować naukę w szkole wyższego stopnia. – Nie wiemy, jak to będzie wyglądać, czy będą egzaminy wstępne. Nic na ten temat jeszcze nie wiem, czekam na informację – dodaje dyrektor Jurkowska-Siwiec.
Wytyczne mają zostać przedstawione 24 maja.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia