Spotkania z historią sztuki przenoszą się do internetu

Spotkania z historią sztuki, których organizatorem jest ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych przenoszą się do internetu w wersji on-line.

– Te zajęcia mają za zadanie przybliżyć historię sztuki w całości czyli od starożytności do współczesności. Zajęcia zaczniemy od starożytności, od klasycznej greckiej sztuki. Będziemy omawiać rzeźby, bo te najlepiej się zachowały. Będzie też architektura i malarstwo starożytnej Grecji – mówi Wojtek Mazan, prowadzący te warsztaty.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek za pośrednictwem programu Zoom. Aby móc wziąć udział w spotkaniu należy wysłać maila na adres bwaostrowieconline@gmail.com. Jak informuje Wojtek Mazan, w odpowiedzi otrzymamy link z zaproszeniem i szczegółowymi informacjami. Pierwsze zajęcia odbędą się jutro. – To będą takie lekcje, spotkania. Mówię lekcja, bo część osób jest w wieku licealnym i myśli dalej o studiach w tym kierunku, dlatego myślę o nich jak o takich uczniach. W spotkaniach, które jeszcze odbywały się w BWA udział brały również osoby dorosłe, seniorzy. Ich też bardzo serdecznie zapraszam, jeśli mają możliwość skorzystania ze sprzętu komputerowego i internetu. Nie ma wymogu korzystania z kamery ale dobrze gdybyśmy się słyszeli, do czego wystarczy zestaw słuchawek do telefonu – dodaje historyk sztuki.

Dodam, że spotkania z kulturą w wersji on-line są bezpłatne.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia