Ostrowiecki pośredniak zaprasza samozatrudnionych na konsultacje

żródło: pixabay.com

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu wpłynęło 300 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy. Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego PUP podkreśla, że zainteresowanie tą formą wsparcia wśród samozatrudnionych jest duże, ale są nadal osoby, które nie skorzystały z tej możliwości.

Dlatego urząd pracy zachęca do udziału w bezpłatnych konsultacjach na temat tej formy dofinansowań dla przedsiębiorców. – Te konsultacje będą dotyczyły nowych samozatrudnionych, którzy do tej pory nie złożyli wniosków. Przypomnę, że nabór wniosków odbywa się w cyklicznych terminach, dwutygodniowych. Pierwsza tura już za nami. Pracownicy PUP za każdym razem podczas składania takiego wniosku udzielają takich indywidualnych konsultacji. Ale wiemy, że jest szersza grupa osób zainteresowanych złożeniem wniosku, stąd pomysł na te konsultacje. Omówimy cały wniosek i będziemy odpowiadali na pytania przedsiębiorców – dodaje dyrektor Stafijowska.

Konsultacje zaplanowano na 12 maja w godzinach od 11 do 12. Aby móc wziąć w nich udział należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie PUP-u oraz zainstalować program Microsoft Teams. Liczba osób, które mogą wziąć udział w konsultacjach wynosi 100. Ale dyrektor Stafijowska podkreśla,że w przypadku większego zainteresowania przygotowana zostanie kolejna edycja.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie ostrowieckiego pośredniaka. Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy wypłacił już prawie 450 tysięcy złotych w ramach miesięcznego wsparcia dla przedsiębiorców.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia