Uczniowie z „Bronka” uruchamiają wsparcie dla seniorów

żródło: pixabay.com

Uczniowie III LO im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, chcą wesprzeć starsze osoby w czasach epidemii koronawirusa i uruchamiają Telefon dla seniora.

– W obecnej sytuacji seniorzy są jeszcze bardziej samotni i wykluczeni, niż dotychczas. Boją się, bo słyszą, że znajdują się w grupie ryzyka – mówi Dominik Płaza, wolontariusz i inicjator tej akcji. – Postanowiliśmy wraz z młodzieżą Polskiego Czerwonego Krzyża zrobić coś dla naszych najstarszych przyjaciół, najstarszych mieszkańców naszego miasta. Dlatego, że zostali odcięci od swoich znajomych, przyjaciół i rodziny. Nie mogą spotykać się teraz, wychodzić.Jest to dla nich duże zagrożenie. Chcieliśmy umilić im ten czas, który spędzają w domu. Postanowiliśmy więc uruchomić telefon dla seniorów, gdzie będziemy sobie po prostu rozmawiać o problemach dnia codziennego. Nasi seniorzy będą mogli zamienić zamienić z nami kilka słów – dodaje.

W rolę wolontariuszy wcieli się 12 uczniów z ostrowieckiego 'Bronka’. Do najbliższego piątku trwa rejestracja osób zainteresowanych rozmową. Zgłaszać się można pod numerem telefonu 575 629 930. Seniorzy będą zapisywani do danego wolontariusza na konkretny dzień i godzinę.
– Każdy senior będzie miał dla siebie pół godziny w konkretnym dniu odpowiadającym zarówno wolontariuszowi i seniorowi. Dyżury ustaliliśmy sobie trzy razy w tygodniu po 2 godziny, więc jesteśmy w stanie porozmawiać z czterema seniorami w trakcie jednego dyżuru. Miejsca dla żadnego seniora nie zabraknie. Mam nadzieję, że ostrowieccy seniorzy będą chcieli włączyć się w tą akcje i będą chcieli porozmawiać z młodymi ludźmi, by podzielić się swoimi doświadczeniami – wyjaśnia Dominik Płaza.

Warto dodać, że do akcji włączyli się również uczniowie z Pomorza.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia