Trwa remont Alei Jana Pawła II w Ostrowcu

Trwa remont Alei Jana Pawła II w Ostrowcu. Prace drogowe prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Siennieńską do skrzyżowania z ulicami Radwana i Bałtowską. Remont obejmuje także jeden – prawy – pas ruchu od ulicy Akademickiej do Iłżeckiej.

– To jedna z głównych ulic w mieście, a jest już dość mocno zniszczona. Prace obejmą wymianę krawężników, wymianę istniejących nawierzchni. Będzie też wykonana zatoka autobusowa przy skrzyżowaniu z ul. Bałtowską – tłumaczy Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.

Dodatkowo na wysokości Bazy MZK wykonane zostaną odpowiednio do kierunku jazdy – dodatkowe pasy ruchu – tzw. lewo i prawoskręty. – Prace przebiegają w dość szybkim tempie. Cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca mimo, że pierwotny termin zakładał koniec prac we wrześniu – dodaje Tomasz Mroczek.

Przypomnimy, że remont Alei Jana Pawła II jest realizowany w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Koszt inwestycji to blisko 1 milion 128 tysięcy złotych. Dofinansowanie rządowe wynosi 50 procent. Pozostałą kwotę pokryje gmina Ostrowiec i samorząd powiatu ostrowieckiego.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia