PUP: kolejny nabór na dofinansowanie wynagrodzeń w maju

27 kwietnia zakończyły się nabory wniosków na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności dla samozatrudnionych, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu zainteresowanie tymi formami wsparcia jest w powiecie ostrowieckim bardzo duże. Samozatrudnieni złożyli dotąd około 300 wniosków o dofinansowanie części kosztów zatrudnienia. W przypadku dofinansowania do wynagrodzeń, to jest ich 167. – Ochroniliśmy dzięki temu około 1000 miejsc pracy – podkreśla dyrektor Stafijowska. – Staramy się, aby te pieniądze w możliwie najkrótszym czasie wpływały na konta wnioskodawców – dodaje, ale mówi też, że pojawiły się problemy z wypłatą dofinansowania do wynagrodzeń pracowników i w większości nie wynikają one z błędów popełnianych przez samych przedsiębiorców. – Trwają cały czas zmiany, jeżeli chodzi o kalkulator i wyliczanie tych wniosków. My informujemy teraz wszystkich, którzy złożyli takie wnioski, w jaki sposób te błędy należy poprawić i deklaruję, że w ciągu dwóch tygodni środki finansowe znajda się na kontach przedsiębiorców. Te wnioski nie są absolutnie wycofane, są realizowane i poprawiane i pieniądze wkrótce będziemy płacić – zapewnia. Uspokaja też, że ogłaszane będą kolejne nabory, a najbliższy zostanie ogłoszony w maju.
Na podstawie tzw. tarczy 2.0 wnioski o mikropożyczkę składać mogą także samozatrudnieni i dotąd wpłynęło ich już 2,5 tysiąca. Nabór w ramach tej formy wsparcia ma charakter ciągły.
Dodajmy, że Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu złożył zapotrzebowanie w ramach wsparcia przedsiębiorców w czasie epidemii na kwotę 26 milionów.

 

/mag/

Ważne wydarzenia