Tragiczny finał pożaru przy ul. Chmielnej w Ostrowcu

Tragicznie zakończył się wczorajszy pożar kamienicy przy ulicy Chmielnej w Ostrowcu. Wybuchł około 15stej. Strażacy, którzy przyjechali do jego gaszenia znaleźli w budynku zwęglone ciało kobiety.

– Doszło do pożaru na poddaszu kamienicy. W tym pomieszczaniu po wejściu strażaków paliło się właściwie tylko łóżko, na którym znaleźli zwłoki – mówi Barbara Majdak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. Jak dodaje, na czas gaszenia pożaru ewakuowali z budynku 10 innych mieszkańców. Dwóm osobom musieli udzielić pomocy.
– Była to kobieta, która podtruła się gazami pożarowymi i mężczyzna, który chciał najprawdopodobniej dostać się na to poddasze i pomóc – tłumaczy.
Mężczyzna miał rany cięte rąk. Poszkodowani odmówili przewiezienia do szpitala. Wszyscy mieszkańcy po akcji strażaków mogli wrócić do swoich mieszkań w domu.
W ciągu weekendu strażacy mieli aż 15 zdarzeń. W sobotę po 22.00 otrzymali zgłoszenie o pożarze altanki oraz stodoły w Kotarszynie w gminie Waśniów. Także w sobotę zostali wezwani do groźnie wyglądającego wypadku samochodowego przy ulicy Świętokrzyskiej. Samochód osobowy wypadł w drogi, dachował, po czym wpadł do rowu. Strażacy wciąż także wyjeżdżają do pożarów traw.
/mag/

Ważne wydarzenia