Uroczystość I Komunii Świętej dopiero po wakacjach

żródło: pixabay.com

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w diecezji sandomierskiej i tym samym w powiecie ostrowieckim, w związku z epidemią koronawirusa odbędzie się na jesieni, po wakacjach – informuje ks. Tomasz Lis, rzecznik diecezji sandomierskiej.

Przypomnijmy, że przed świętami Wielkanocnymi prowadzone były konsultacje dotyczące organizacji uroczystości. – Biorąc pod uwagę, że większość rodziców i księży, którzy odpowiedzieli na ten apel, opowiadał się za przesunięciem tego terminu po wakacjach. Takie rozwiązanie wydaje się być słuszne i godne rozważenia. Podkreśla też, że decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa. – Trzeba uwzględnić czas na bezpośrednie przygotowanie dzieci po powrocie do szkół, a także na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią – dodaje ks. Tomasz Lis.

Jak zapowiada, nową datę I Komunii Św. i uroczystej rocznicy tego sakramentu ustalą proboszczowie poszczególnych parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci. – Zdajemy sonie sprawę, że w każdej parafii sytuacja może wyglądać inaczej, czy to ze względu na ilość dzieci, czy gabaryty kościoła. Nie chcemy niczego narzucać – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że według nowych wytycznych rządu w kościele może przebywać już nie pięć osób poza duchownymi, ale jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia