Ostrowieccy strażacy znowu walczyli z pożarami traw

źródło: KP PSP Ostrowiec Św.

Czwartek był bardzo pracowitym dniem dla strażaków w powiecie ostrowieckim. Ratownicy interweniowali aż 12 razy. 8 interwencji Państwowej Straży Pożarnej wiązało się głównie z pożarami. Jedna osoba została ranna. – informuje Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu.

– Zanotowaliśmy aż 6 pożarów traw i 2 pożary poszycia leśnego. Inne zdarzenia dotyczyły np. wyczuwalnego gazu na klatce schodowej, gdzie nie stwierdziliśmy nieprawidłowości, uruchomienie czujki węgla, niedogaszone ognisko czy kot na drzewie. Najpoważniejszy pożar traw miał miejsce wczoraj przy ulicy Siennieńskiej, bo tam oprócz pól hektara trawy spłonęły też budynki gospodarcze o powierzchni 50 metrów kwadratowych. W pożarze tym poszkodowana została kobieta, która przed przyjazdem straży próbowała sama ugasić ogień – relacjonuje Barbara Majdak.

Poszkodowana kobieta poparzyła sobie prawą dłoń. W trakcie akcji strażacy udzielili jej pomocy wykonując hydrożelowy opatrunek. Jak podkreśla oficer prasowy ostrowieckiej straży pożarnej, nie było konieczności wzywania zespołu ratownictwa medycznego.

Drugi, bardzo duży pożar z jakim ostrowieccy strażacy walczyli w godzinach wieczornych miał miejsce w Janiku. Spłonęło około 2 hektarów poszycia leśnego. Podczas 3 godzinnej akcji gaszenia pożaru brało udział 4 zastępy i 17 strażaków.

Strażacy apelują o rozsądek i rozwagę. – Wiemy, że to nie są przypadkowe pożary. W większości są to podpalenia. Dbajmy o siebie i innych, zostańmy w domu – mówi. Warto dodać, że to już 89 pożar traw w naszym powiecie od początku roku.

/paw/

Ważne wydarzenia