Prawdopodobnie Oddział Intensywnej Terapii jutro wznowi pracę

Istnieje duża szansa, że Oddział Intensywnej Terapii ostrowieckiego szpitala wróci jutro do pracy – informuje Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw leczniczych placówki.

– W tej chwili czekamy na resztę wyników personelu pod kątem obecności koronawirusa, te które do nas do tej pory spłynęły są ujemne. Aby uruchomić oddział potrzebujemy większej ilości personelu z wynikiem ujemnym. Dopiero wtedy możemy zwolnić te osoby z kwarantanny – wyjaśnia.
Doktor Karolik podkreśla, że obecnie wszystkie oddziały funkcjonują normalnie za wyjątkiem wspomnianego Oddziału Intensywnej Terapii. Wczoraj wieczorem ponownie uruchomiony został oddział neurologiczny, gdzie przebywa pacjent, który wykazywał objawy zakażenia koronawirusem. Jego wynik jednak okazał się ujemny i oddział został ponownie otwarty. OIT nie działa od 30 marca, kiedy na oddziale zmarło 4 pacjentów a wynik testu na koronawirusa jednego z nich okazał się niejednoznaczny. Dyrekcja potraktowała go jako „dodatni” przez co cały personel, który miał styczność z tym pacjentem został poddany kwarantannie i testom na obecność wirusa.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia