MZK musi ograniczać liczbę pasażerów w autobusach

Kolejne ograniczenia dla pasażerów musi wprowadzić Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. To skutek nowych rozporządzeń rządu ograniczających liczbę pasażerów, którzy mogą podróżować w autobusach.

Według zaleceń, wypełnić się może tylko do połowy miejsc siedzących.
A w praktyce oznacza to, że jeżeli pojazd zarejestrowany jest na 30 miejsc siedzących, może wejść do niego jedynie 15 – stu pasażerów.
– Sytuacja jest bardzo dynamiczna. My nowe rozporządzenia dostajemy z dnia na dzień i musimy błyskawicznie reagować. Według naszych analiz tylko na jednym kursie była przekraczana wymagana po nowym rozporządzeniu liczba pasażerów. Będziemy tam podstawiać po prostu dwa autobusy – mówi prezes spółki Jarosław Kateusz. Liczbę osób sprawdzać będzie kierowca, a jeżeli na danym kursie okaże się, że pasażerów jest więcej spółka będzie podstawiać drugi autobus.
I tu ważna informacja. Otóż, jeżeli w autobusie będzie więcej pasażerów niż wynika to z rozporządzenia rządu to mandatem zostanie ukarany kierowca.
Nowe zasady dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu dotyczą także taksówek. Samochód zarejestrowany na 5 osób może zabrać maksymalnie 2 osoby, a zarejestrowany na 7 – maksymalnie 3 osoby w jednym kursie.
Takie zasady mają obowiązywać do 11 kwietnia.

/bart/

Ważne wydarzenia