Wojska Obrony Terytorialnej ostrzegają przed oszustami

W czasie epidemii koronawirusa nie brakuje oszustów, którzy próbują wykorzystać sytuację do łatwego zarobku. Jak informuje Daniel Woś z zespołu prasowego 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, pojawili się oszuści podszywający się pod żołnierzy.

– W Zabrzu mężczyzna zadzwonił do drzwi mieszkania seniorki prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie WOT. Dzięki temu nie udało się wyłudzenie – relacjonuje Daria Czarnecka z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Dowództwo WOT przypomina, że ich żołnierze udzielają pomocy tylko dwóm grupom osób.
Pierwsza to osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritas. Wsparcie polega na dostawach paczek żywnościowych z banków żywności. Tu żołnierze nie robią dodatkowych zakupów, a co się z tym wiąże nie biora od nikogo pieniędzy.
Druga grupa to seniorzy i kombatanci objęci bezpośrednią opieką koordynatora z brygady, którzy są poinformowani, że w ramach opieki żołnierze mogą zrobić im zakupy. – Można im przekazać pieniądze na sprawunki, a w razie wątpliwości potwierdzić ich tożsamość żądając książeczki wojskowej z nazwiskiem i zdjęciem żołnierza.
– W przypadku podejrzeń prób wyłudzenia prosimy powiadomić policję oraz koordynatora z brygady WOT – informuje Daniel Woś.
Koordynatorem w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest st. sierżant Jacek Baran i można się z nim kontaktować pod numerem telefonu 723 694 358.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia