Rekrutacja do szkół – w tle koronawirus

żródło: pixabay.com

Rekrutacja do szkół i przedszkoli w Ostrowcu przebiega zgodnie z harmonogramem – informuje Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i zapewnia, że miejsc w placówkach nie zabraknie.

– Rekrutacja trwa. Dzisiaj upływa termin składania wniosków do szkół, zaś do przedszkoli nabór prowadzony jest do końca marca. W obecnej sytuacji placówki pracują w ograniczonym zakresie, ale administracja jest dostępna. Zachęcam do kontaktu telefonicznego, aby móc uzyskać szczegółowe informacje. Nie przewiduję żadnych utrudnień, bo dysponujemy odpowiednią ilością miejsc zarówno w szkołach, jak i przedszkolach – mówi Jan Bernard Malinowski i dodaje, że zależy im na ograniczeniu kontaktu między mieszkańcami, a pracownikami szkół i przedszkoli. – Będzie dużo bezpieczniej, jeśli całą dokumentację wyślemy pocztą elektroniczną lub tradycyjną – mówi naczelnik Malinowski.

Jedynym problemem na jaki wskazuje naczelnik edukacji może być brak dostępnych miejsc w wybranych przez rodziców przedszkolach.
– Może się zdarzyć taka sytuacja, że nie będą dostępne te konkretne placówki, którymi są zainteresowani rodzice. Wiadomo, że przedszkola cieszą się różną popularnością i tu się może pojawić problem. Jednak patrząc wstecz i na liczbę przygotowanych miejsc, nie będzie problemu – tłumaczy naczelnik Malinowski.

Przypomnijmy, że na terenie Ostrowca we wszystkich obwodach szkolnych zameldowanych jest prawie 500 przyszłych pierwszaków. Zaś w przedszkolach gmina przygotowała ponad 1200 miejsc.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia