Gmina Kunów przygotowuje się do realizacji pięciu ważnych inwestycji

Samorząd Kunowa szykuje się do realizacji pięciu dużych inwestycji. W tym tygodniu gmina poznała chętnych na ich wykonanie. Łączna kwota złożonych ofert opiewa na blisko 200 tysięcy złotych, samorząd ją pokryje z własnych środków.


Jednym z tych zadań planowanych do realizacji jest przebudowana budynku po Zespole Szkół w Kunowie.
– Chcemy aby w budynku powstała sala kinowo-teatralna oraz między innymi chcemy tam utworzyć Warsztat Terapii Zajęciowej. Funkcjonuje już tam siłownia z której korzystają sztangiści z klubu „Gryf”. Liczę, że przy okazji tych inwestycji uda nam się skorzystać z zewnętrznych źródeł finansowania np. z RPO województwa świętokrzyskie czy środków ministerialnych – mówi Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
Gmina chce też przebudować dach i wykonać termomodernizację dworku w Chocimowie, wybudować strefę relaksu przy ul. Laski w Kunowie wraz z placem zabaw, siłownią zewnętrzną i skateparkiem, utworzyć Dom Pomocy Społecznej w Dołach Biskupich oraz wykonać termomodernizację i przebudowę budynku urzędu w Kunowie. Lech Łodej chciałby, aby wszystkie te zdania zostały zrealizowane w perspektywie dwóch lat.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia