Strażacy-ochotnicy podsumowali miniony rok

źródło: facebook.com/OSP Jędrzejowice

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Bodzechów podsumowały miniony rok. Strażacy-ochotnicy w 2019 roku uczestniczyli w ponad 170 akcjach ratunkowych.

W ubiegłym roku udało się także przeprowadzić termomodernizację strażnic. – Nastąpiła wymiana dachów, wykonane zostało ocieplenie. Wymienione zostało ogrzewanie. W tej chwili wszystkie garaże są ocieplone. Mamy się gdzie spotkać, mamy gdzie porozmawiać. Poprawiły się warunki sanitarne. Po zakończonej akcji strażak może się wykąpać, odpocząć – mówił na naszej antenie Wiesław Cisek, prezes zarządu gminnego OSP w Bodzechowie. Jak podkreśla, spośród 6 funkcjonujących na terenie jednostek, dwie – najprężniej działające i najlepiej wyposażone czyli te w Bodzechowie i Jędrzejowicach- są wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Prezes Cisek dodaje, że do tego grona może dołączyć jeszcze jednostka OSP w Chmielowie, ze względu na równie dobre wyposażenie. Jeśli chodzi o potrzeby to Wiesław Cisek mówi, że skupiają się na podstawowych środkach ochrony osobistej. – Czyli na tych rzeczach, które się zużywają – na ubraniach, rękawicach, hełmach czy butach. To są najważniejsze rzeczy, żeby zabezpieczyć strażaka.

Warto wspomnieć, że w maju strażacy obchodzą swoje święto i wtedy też można zobaczyć jak wyglądają strażnice na terenie gminy Bodzechów i w jaki sprzęt są wyposażone. A dzieci mogą zobaczyć jak wygląda praca strażaka.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia