Wspólna konferencja prezydenta i starostów w sprawie koronawirusa

– Najważniejsza informacja jest taka, że obecnie w powiecie ostrowieckim nie ma koronawirusa ani nikogo z podejrzeniem – przekazała na dzisiejszej konferencji prasowej starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak.

Z konferencji dowiedzieliśmy się też, że ani Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, ani Starostwo Powiatowe w Ostrowcu nie zmieniają godzin pracy.
– Będę apelować nieustannie do mieszkańców, aby dbali o higienę, aby przestrzegali wszelkie zalecenia i przede wszystkim często myli ręce. Apeluję też o unikanie skupisk, zgromadzeń – podkreślała starosta Dębniak
Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że mieszkańcy Ostrowca wzięli apele do serca i dostosowują się do zaleceń.
– Dziś we wszystkich przedszkolach mieliśmy 48 uczniów łącznie, a w podstawówkach 21 – mówił.
Prezydent Górczyński zapowiedział, że spotka się też z dyrektorami i prezesami miejskich spółek w temacie koronawirusa. Zaznaczył, że powinni zadbać o to, aby wszelkie niezbędne środki higieny znalazły się w jednostkach przez nich kierowanych. Dodatkowo w budynku starostwa oraz Urzędu Miasta pojawiły się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
Dowiedzieliśmy się także, że obecnie bursa szkolna w Ostrowcu należąca do starostwa została wskazana jako miejsce do ewentualnej kwarantanny, choć dwa dni temu wskazano nowy budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu w Ostrowcu. Urzędnicy doszli jednak do wniosku, że nowy obiekt nie jest jeszcze w pełni przygotowany technicznie do zorganizowania tam miejsca kwarantanny.
Do dyspozycji starostwa pozostaje także budynek pod dawnych mieszkaniach socjalnych w miejscowości Małachów -Kolonia.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia