Ostrowczanie stanęli na wysokości zadania. 7-miesięczna Gaja poleci do USA

źródło: facebook.com/juliagórczyńska

Ostrowczanie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. W kilka dni zebrali całą kwotę potrzebną na rozpoczęcie leczenia 7- miesięcznej Gai Górczyńskiej, czyli prawie 800 tysięcy złotych.

Dziewczynka choruje na złośliwego guza mózgu Chordoma i jest drugim dzieckiem na świecie z takim nowotworem. Teraz dzięki udanej zbiórce mieszkańców naszego regionu trafi na leczenie specjalistyczne w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. To tam wyleczono pierwszy przypadek tej rzadkiej choroby, na którą zapadł niespełna 3-miesięczny chłopiec. Dziś jest zupełnie zdrowy.

– Nie spodziewaliśmy się, że tyle osób będzie tak mocno zaangażowanych w walkę o życie naszej córeczki, chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim i uściskać każdego z osobna bo podarowaliście nam najcenniejsze – ogromną nadzieję – napisała na swoim facebookowym profilu Julia Górczyńska, mama małej Gai.

Jarosław Górczyński na swoim oficjalnym profilu na Facebooku również podziękował za pomoc jego wnuczce. – W imieniu mojej wnuczki, moich dzieci i swoim własnym, za okazane serce, dziękuję Państwu serdecznie – napisał.
Jeśli kontrolne wyniki badań 7-miesięcznej Gai będą dobre, to w sobotę 14 marca rodzina poleci do USA.

/paw/

Ważne wydarzenia