Wernisaż wystawy „Stilleben”

Prace 27 młodych artystów można było podziwiać na wernisażu wystawy „Stilleben” w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu. Ich autorami są młodzi ludzie uczęszczający do Ogniska Pracy Pozaszkolnej, w którym przygotowują się do podjęcia studiów na wyższych uczelniach artystycznych.

Tematem przewodnim prac była martwa natura.
– Tekst do wystawy napisał jeden z uczniów Patryk Salamon,  chcieliśmy przypomnieć czym jest martwa natura. Dla wszystkich uczniów związanych z edukacją artystyczną jest to po prostu siermiężne katowanie przedmiotów, które są niezbędne do egzaminu, a żeby poznać tak naprawdę kontekst i z czego wywodzi się martwa natura postanowiliśmy zorganizować taką wystawę -mówił Marcin Jedlikowski, opiekun i nauczyciel grupy młodzieżowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Wystawa prezentowała efekty kilkumiesięcznych działań Ogniska.
– Chcemy jeszcze pobudzić tak naprawdę zainteresowanie ogniskiem innych ludzi, którzy nie są jego uczestnikami, poprzez pokazanie ambicji ludzi w nim zrzeszonych – podkreśla Wojtek Mazan z BWA.
Dodawał, że w Ognisku młodzi ludzie uczą się nie tylko malarstwa, ale także rysunku, grafiki, elementów dizajnu i wzornictwa przemysłowego.
Prace zaprezentowane na wystawie wrócą do właścicieli.
– One wrócą do tych osób, do ich teczek, bo uzbieranie kilku takich prac zwiększa ich szanse dostania się na upragnioną uczelnie – wyjaśnia.
A wystawę można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych do 29 marca.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia