W przyszłym tygodniu ruszają remonty cząstkowe ulic w mieście

W poniedziałek 9 marca miasto ma podpisać umowę z wybranym w drodze przetargu Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych na pozimowe cząstkowe remonty ulic gminnych i powiatowych na terenie miasta.

– Stan nawierzchni ulic jest przez nas na bieżąco monitorowany, otrzymujemy też sygnały od mieszkańców, gdzie są największe ubytki w jezdniach i gdzie w pierwszej kolejności należy przystąpić do ich łatania – mówi Piotr Mazik, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu. Wartość zadania wynosi dokładnie 523 tysiące złotych. Krzysztof Kowalski, prezes MPRD zapewnia, że do robót przystąpią niezwłocznie po podpisaniu umowy – po poniedziałku. – Jesteśmy przygotowani, żeby natychmiast przystąpić do działań. Te miejsca, które stwarzały poważniejsze zagrożenia już zostały wstępnie zabezpieczone – dodaje.
Pod koniec marca samorząd chce przygotować też przetarg na wykonanie poziomego oznakowania ulic, a więc malowania pasów i to może nastąpić w maju. Wcześniej musi zapaść decyzja o zakończeniu akcji zima i uprzątnięciu ulic z zalegającego piachu.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia