Róże, goździki czy tulipany? Walentynki w kwiaciarni

źródło: pixabay.com

Dziś dzień zakochanych, to czas romantycznych kolacji przy blasku świec oraz święto, które kojarzy nam się z obdarowywaniem prezentami i obowiązkowo – kwiatami. Kwiaciarnie do większego ruchu są przygotowane.
– Nasi panowie biorą przykład z panów z innych krajów i coraz częściej wykazują większy angaż w święto zakochanych. Pracy podczas takich „świąt” jest bardzo dużo, ponieważ zapotrzebowanie także rośnie. Panowie zamawiają bukiety, dużo bukietów aby pokazać paniom swoje oddanie- mówi pani Monika, florystka.

Pierwsze zamówienie składane były już na początku lutego,a wszystko dlatego by uniknąć tworzących się przed samym świętem kolejek. Jak się okazuje tego dnia wybór nie pada tylko na róże.
– Panowie biorą też inne kwiaty. Często też wybierają np tulipany. Oczywiście w kolorze czerwonym – mówi pani Monika i dodaje, że często pojawiają się też czerwone goździki, a coraz bardziej popularne stają się mieszane kompozycje kwiatowe.

W wielu kwiaciarniach zamówienia realizowane są zarówno na miejscu, jak i na dowóz. Niektóre z bukietów osiągają ceny do 300 zł. Można także stworzyć indywidualną kompozycję. Osoby, które nie mają pomysłu na prezent mogą liczyć na podpowiedź i wsparcie ze strony florysty. Do wyboru oprócz tradycyjnych bukietów mają również flowerboxy czyli kwiaty w pudełkach. – Jest to nowe rozwiązanie, bardzo eleganckie i nowoczesne. Ale boxy są przede wszytskim niezwykle praktyczne – dodaje pani Monika.

A my wszystkim zakochanym życzymy udanych walentynek.

/błaż/

Ważne wydarzenia