Dobre warunki i moc atrakcji w Szwajcarii Bałtowskiej

W Szwajcarii Bałtowskiej od dziś czynny jest wyciąg orczykowy. To gratka dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie

– Na szczęście prognozy pogody się sprawdziły i już wczoraj mogliśmy uruchomić armatki śnieżne, które pracowały nieustannie przez całą noc i dzisiejszy poranek. Pokrywa śnieżna ma obecnie grubość od 20 do 60 cm i warunki na stoku są dobre – mówi Monika Pękala, z działu marketingu firmy DLF Invest, właściciela Szwajcarii Bałtowskiej.
Stacja w związku z poprawiającymi się warunkami przygotowała na nadchodzący weekend szereg atrakcji. Już w sobotę zapraszają do testowania nart jednej z renomowanych firm. – W ciągu dnia te narty będzie można bezpłatnie wypożyczyć, potestować na stoku, a później wypełnić ankietę oceniającą ich jakość – wyjaśnia Monika Pękala i dodaje, że będzie to sprzęt, który do sprzedaży wejdzie dopiero w przyszłym sezonie.
A wieczorem w sobotę po raz trzeci odbędzie się Nocna Jazda.
– Tym razem jeździmy już od 20:00 do północy w rytm muzyki na żywo. O oprawę muzyczną zadba DJ Trey Vinter – podkreśla Monika Pękala.
Tradycyjnie dłużej czynny będzie też Zajazd Przystocze i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Niedziela zapowiada się równie emocjonująco, szczególnie dla młodszych miłośników białego szaleństwa. Tego dnia w Bałtowie odbędzie się Mini Olimpiada Szwajcarii Bałtowskiej
– Są to zimowe zabawy sportowe w duchu zdrowej rywalizacji. Przygotowaliśmy konkurencje dla najmłodszych, trochę starszych a także dla rodzin z dziećmi. Zapraszamy do brania udziału w zawodach w zjeździe na sankach, jabłuszkach, nartach i snowboardzie – wyjaśnia Monika Pękala.
Stacja przewidziała dla zwycięzców nagrody, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy na mini olimpiadę prowadzone będą w dniu wydarzenia u podnóża stoku z wyciągiem orczykowym. Odbędzie się ona w godzinach od 10:00 do 16:00, a w udział w niej jest bezpłatny.
Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń znajdziecie w mediach społecznościowych Szwajcarii Bałtowskiej oraz na ich stronie internetowej (www.szwajcariabaltowska.pl) – tam też podane zostały godziny otwarcia stacji.

/bart/

Ważne wydarzenia