Nie żyje mężczyzna wyłowiony ze stawu w Parku Miejskim

Niestety, nie udało się uratować mężczyzny, którego kilka minut po godz. 11 ostrowieccy strażacy wyciągnęli ze stawu w Parku Miejskim.

– Informację otrzymaliśmy od Straży Miejskiej. Zostaliśmy natychmiast rozdysponowani na miejsce zdarzenia, po przyjeździe wyciągnęliśmy mężczyznę ze stawu – mówi Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. O tym, że w stawie pływa plecak i nie wiadomo, czy ktoś nie utonął – straż miejską powiadomił przechodzeń, a ta natychmiast uruchomiła pozostałe służby. Na miejscu strażacy podjęli próbę reanimacji mężczyzny. – Po kilku minutach nieprzytomny mężczyzna z oznakami życia został zabrany przez pogotowie do szpitala – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia, a sprawą zajmie się teraz prokuratura.

Jak informował nas Marcin Gruszka, zastępca komendanta straży miejskiej, sprawdzili obraz z monitoringu. 48-letni mężczyzna kilkadziesiąt minut unosił się na wodzie. Sprawę przejmuje teraz prokuratura.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia