Bajkowy karnawał w Ostrowieckim Browarze Kultury

O godzinie 11 w Ostrowieckim Browarze Kultury rozpoczęła się wspaniała zabawa, Bal karnawałowy 'Witajcie w Naszej Bajce’ dla najmłodszych mieszkańców miasta zorganizowany został przez Miejskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Przygotowano występy solistów oraz muzykę do, której najmłodsi bawili się wraz z opiekunami i animatorami z miejskiej biblioteki. Nie zabrakło także innych atrakcji…
– Zorganizowaliśmy także wiele konkursów, dzisiaj wręczone zostaną też nagrody z tych które prowadziliśmy dla dzieci w dniach poprzednich. Natomiast Ci którzy od zabawy będą chcieli odpocząć czekają stoiska plastyczne, gdzie można usiąść i odpocząć – mówi Paweł Górniak, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Dodaje, że zorganizowanie balu było strzałem w dziesiątkę, ponieważ frekwencja bardzo dopisała, a sala wypełniła się po brzegi. Rodzice byli bardzo zadowoleni.

– Fajna inicjatywa oby więcej takich zabaw, bo miejsce sprzyja. Dzieci chętnie biorą udział w zabawach, a najważniejsze jest to, że mają tutaj swoich kolegów i rówieśników – mówi jedna z mam, która przyszła ze swoimi dziećmi na bal. A najmłodsi wystąpili w przebraniach postaci z bajek oraz superbohaterów.
Dziewczynki dodawały, że dużo radości sprawił im Koziołek Matołek, z którym mogły zrobić sobie zdjęcia, i który dopingował do zabawy.
Na balu nie zabrakło także rozmów na temat bezpieczeństwa, małą edukacyjną lekcję poprowadzili ostrowieccy policjanci. Zabawa trwała do godziny 14.00

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia