Siatkarze zagrają dla Ernesta podczas turnieju o Puchar Sołtysa Bodzechowa

W najbliższy weekend 8 i 9 lutego w Szkole Podstawowej w Bodzechowie odbędzie się cykliczna impreza czyli 'Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Sołtysa Bodzechowa. Turniej ma cel charytatywny – drużyny w nim uczestniczące będą grać dla Ernesta – ucznia VII klasy, u którego w zeszłym roku zdiagnozowano guza mózgu. Podczas turnieju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy.

– Zbiórka prowadzona jest razem z fundacją „Kolorowe Motyle”. Ernest jest już po dwóch operacjach i radioterapii. Sam guz nie jest złośliwy, jednak wymaga on kontroli opieki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie co obciąża domowy budżet. Staramy się pomóc w każdy możliwy sposób – mówi dyrektor szkoły Konrad Żelazowski.

Tydzień temu podobna zbiórka miała miejsce podczas Turnieju Badmintona, podczas którego udało się zebrać ponad 1000 zł dla Ernesta.
W najbliższym turnieju wystąpi osiem drużyn z terenu powiatu ostrowieckiego. Pierwsze rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godzinie 9.30 w Hali Sportowej, natomiast w niedzielę odbędzie się podsumowanie zmagań sportowych, podsumowanie zbiórki oraz wręczenie pucharu dla zwycięzcy.
Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia