Jakie dokumenty są wymagane przez wypożyczalnie samochodów do wynajęcia auta?

Współcześnie, wypożyczenie samochodu to niezbyt skomplikowany proces. Istnieje jednak kilka szczegółów, o których każdy potencjalny klient wypożyczalni pojazdów powinien pamiętać. Jakie zatem warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z tego typu usługi? Jakie dokumenty będą niezbędne przy okazji zawarcia umowy z wypożyczalnią? Na co zwrócić uwagę podczas lektur regulaminu korzystania z usługi? Co oferują firmy zajmujące się tego typu usługami? Poniższy artykuł odpowie na te pytania.

Niezbędne dokumenty

Zazwyczaj pierwszym krokiem podejmowanym w celu zawarcia umowy jest okazanie pracownikowi wypożyczalni dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość przyszłego klienta. Jednym z nich musi być prawo jazdy, drugi to zazwyczaj dowód osobisty lub paszport. Jeżeli samochód, w trakcie trwania umowy będzie kierowany przez kilku kierowców, każdy z nich musi okazać pracownikowi firmy osobiste prawo jazdy. Częstokroć kolejnym dokumentem, o który poproszony zostanie klient, jest karta kredytowa. Uwaga – kredytowa, a nie debetowa. W większości wypożyczalni jest ona niezbędna do zawarcia porozumienia ze względu na fakt, iż tego typu firmy preferują bezgotówkowe rozliczenia należności. Kwota zawarta w umowie zostaje następnie zablokowana na karcie razem z kaucją, której wysokość zależna jest od szczegółów, takich jak klasa pojazdu, pojemność silnika czy czas wypożyczenia samochodu. Współcześnie, każda tego typu działalność w Polsce funkcjonuje w podobny sposób. Wypożyczalnia samochodów w Kielcach działa na takich samych zasadach jak ta w Gdańsku czy Lublinie. Każda wypożyczalnia będzie zatem wymagała od potencjalnego klienta tych samych dokumentów.

Podpisanie umowy

Warto pamiętać o dokładnym przeczytaniu warunków porozumienia zawieranego z wypożyczalnią, przed jego ostatecznym podpisaniem. O każdy, niejasny dla klienta punkt zawarty w umowie, należy zapytać odpowiedniego pracownika firmy. Jak postąpić w razie wystąpienia szkody? Co zrobić, kiedy pojazd w trakcie trwania usługi zostanie skradziony? Kiedy i gdzie należy go zwrócić? Czy powinien być zatankowany? To pytania, na które trzeba sobie jasno odpowiedzieć podczas lektury umowy. Uniknie się tym samym ewentualnych nieporozumień, mogących narazić klienta na niespodziewane koszty.

Korzyści płynące z wynajmu

Wynajem samochodu na korzystnych warunkach w Kielcach – na co mogą liczyć klienci? Kieleckie firmy wypożyczające pojazdy zazwyczaj gwarantują bardzo dobry stan techniczny swojej floty. Większość z nich posiada szeroki wybór marek i modeli. Od mniejszych, miejskich, ekonomicznych aut, przez samochody typu SUV, aż do pojazdów transportowych czy luksusowych sportowych limuzyn – każdy klient ma szansę znaleźć model odpowiadający jego gustowi i zasobności portfela. Dzięki wypożyczalniom samochodowym, wielu potencjalnych usługobiorców może pozwolić sobie na jazdę wymarzonym, sportowym autem.

Jak widać, wynajem samochodu nie jest skomplikowanym procesem. Nie należy się go obawiać. Duży wybór aut, coraz korzystniejsze warunki cenowe oraz banalna procedura wynajmu to niewątpliwe argumenty przemawiające za skorzystaniem z usług wypożyczalni samochodowych. Przed podpisaniem umowy należy jednak uważnie przeczytać wszystkie, zawarte w niej warunki i ich przestrzegać.

Podziel się

Ważne wydarzenia