Dzieci z gminy Bodzechów nauczą się programowania

żródło: myapple.pl

W ciągu ostatnich kilku lat programowanie komputerów i innych urządzeń stało się bardzo popularne w szkołach na różnych poziomach edukacji.

Gmina Bodzechów złożyła wniosek na dofinansowanie dodatkowych zajęć z programowania w swoich szkołach. – Dzieci w dzisiejszych czasach naprawdę szybko przyswajają nowe technologie. Prześcigają w tym swoich rodziców, dziadków. I tu właśnie pojawia się wyzwanie – mówi Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty. Dodaje, że do tej pory dzięki różnym projektom uczniowie na terenie gminy uczęszczali na zajęcia z matematyki, przedsiębiorczości czy języków obcych. Tym razem chcemy ubiegać się o dodatkowe zajęcia z informatyki. Projekt dedykowany jest dla ponad 180 uczniów z czterech szkół na terenie gminy – mówi Sylwia Masternak.

Projekt swoim zasięgiem obejmie placówki w Bodzechowie, Chmielowie, Szewnie i Sarnówku. Dzieci wezmą udział w warsztatach z wykorzystaniem m.in. Ozobotów..
– To są takie malutkie roboty, które jeżdżą po trasie ze specjalnie ułożonych klocków. Na nich zapisane są polecenia, które ma wykonać ten robot. Można także trasy tworzyć samodzielnie – wyjaśnia Konrad Żelazowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie i zaznacza, że programowanie to umiejętność, która staje się coraz bardziej przydatna – uczy logicznego i kreatywnego myślenia czy konsekwentnego dążenia do celu.

A celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz doposażenie szkolnych pracowni w nowoczesny sprzęt. Warto wspomnieć że kwota dofinansowania o jaką ubiega się gmina wynosi prawie 387 tysięcy złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia