Wernisaż wystawy Rafała Stankiewicza

Galeria Fotografii działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu w ubiegły piątek zorganizowała wernisaż wystawy fotografii Rafała Stankiewicza pt. 'Poza kadrem. Ujęcie decentrystyczne’.

– Ostrowiec stał się stolicą polskiego decentryzmu, w samym mieście jak i okolicach na przestrzeni kilku zorganizowano szereg wystaw związanych z tym tematem – mówi Kamila Somer, kurator wystawy i dodaje, że prace Rafała Stankiewicza zwiedziły już spory kawałek świata. Pojawiły się między innymi w Warszawie, Vancouver, Nowym Jorku a być może pojedzie wkrótce do Havany. Decentryzm polega na takim komponowaniu dzieła, aby środek przedstawionego przedmiotu znajdował się gdzieś poza ramami utworu.
Rafał Stankiewicz na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie i jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Warszawskiego. Przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnej młodości. Jest wierny fotografii czarno-białej i technice analogowej. A dlaczego zdecydował się na tworzenie prac decentrystycznych?

– Ponieważ idealnie uzupełnia moje zainteresowania i łączy się ze sztuką reportażu fotograficznego – wyjaśnia i podkreśla, że zdjęcia które prezentowane są na wystawie były robione w wielu polskich miastach na przełomie 2018 i 2019 roku.

Prace Rafała Stankiewicza będzie można oglądać do końca lutego w Galerii Fotografii MCK, która przypomnijmy, zlokalizowana jest w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia