„Adoptujmy Koalę” – wspólna myśl uczniów klasy VI A z PSP nr 4

Australia przez wiele tygodni zmagała się z pożarami, w których zginęło ponad 20 osób i – jak informują media – niemal miliard zwierząt.
Wiele zwierząt – kangurów, koali, strusi jest poparzonych i wymaga leczenia. Dlatego uczniowie klasy VI A ze szkoły podstawowej nr 4 w Ostrowcu chcą wziąć udział w akcji adoptowania koali. Szkoła od początku tygodnia rozpoczęła zbiórkę pieniędzy.

–  Razem z panią wychowawczynią, byłyśmy bardzo miło zaskoczone, że to sami uczniowie zaproponowali taką inicjatywę- mówi Agnieszka Batóg, dyrektorka placówki.
Zbiórka potrwa do piątku, a już do dziś udało się uzbierać na adopcję dwóch koali.
Uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane plakaty przestawiające płonące lasy i ginące zwierzęta, aby zwiększyć świadomość społeczności szkolnej i zachęcić do pomocy poszkodowanym zwierzętom.
– Sama adopcja nie jest niczym trudnym – podkreśla dyrektor Batóg.

– Adopcja odbywa się przez stronę internetową. Na jej witrynie można zobaczyć jakie zwierzęta potrzebują pomocy. Potem wybiera się dane zwierzątko i po przez wpłacenie od 40 do 70 dolarów dokonuje się e-adopcji. Ta kwota wystarcza pozwala na utrzymanie przez rok takiego zwierzątka.
Uczniów wspierają rodzice i nauczyciele, ale też każdy kto chciałby wziąć udział w akcji może zajrzeć do szkoły i dorzucić swój grosz. Zwierzęta można adoptować przez stronę koalahospital.org.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia