Promocja miasta przez sport

źródło: pixabay.com

Miasto ogłosiło konkurs na promocję poprzez sport. Do 22 stycznia kluby – piłkarzy nożnych i ręcznych mogą składać swoje oferty.

– Środki na promocje są na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku czyli milion sto siedemdziesiąt tysięcy złotych na cały rok. Promocja podzielona jest na dwa etapy – pierwsze i drugie półrocze, co wiąże się ze startem drużyn w rozgrywkach ligowych – mówi Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca.

Jak nas poinformował Maciej Kozicki, członek zarządu Klubu KSZO 1929 Ostrowiec, klub będzie wnioskował o kwotę 250-ciu tys. złotych. Nieoficjalnie wiemy, że sekcja ostrowieckich szczypiornistów ma się ubiegać, wzorem lat ubiegłych, o 150 tysięcy. Wnioski dotyczą finansowania na pierwsze półrocze tego roku i są kwotami brutto.
A co z dotacją dla ostrowieckiej siatkówki?

– Cały czas monitorujemy sytuacje w sekcji piłki siatkowej kobiet i oczekujemy na spełnienie obowiązków przez spółkę, które wynikają z przepisów prawa. Chodzi o sprawozdanie z działalności spółki z opinią biegłego rewidenta. Jeżeli zostaną spełnione te obowiązki to temat dotacji piłki siatkowej jest otwarty – wyjaśnia wiceprezydent Dasios.

22 stycznia oferty zostaną rozpatrzone, a po podpisaniu umów pieniądze w ciągu tygodnia trafią do poszczególnych klubów.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia