150 kg monet zebrała „Szansa” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej 'Szansa’ w Ostrowcu zbierali grosiki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ten sposób od kilku lat pokazują, że są razem z Jurkiem Owsiakiem i pomagają potrzebującym. Udało się zebrać 150 kg monet.

– Bardzo się cieszymy i już myślimy o następnej zbiórce. Taka duża ilość monet to zasługa całej społeczności lokalnej, rodziców, pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po przeliczeniu poznamy kwotę jaką udało się zebrać. Może to potrwać ok. trzech miesięcy. W minionym roku zebraliśmy 102 kg, co dało kwotę  ponad tysiąc złotych. Teraz będzie to większa suma  i to jest budujące – informuje Robert Rogala, kierownik WTZ-tu.

Przypomnijmy, że zebrane podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują pomocy medycznej w zakresie chirurgii ogólnej i kardiochirurgii. W Ostrowcu do tej poru udało się zebrać ponad 156 tysięcy złotych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia