Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej trwa.
Na ulice Ostrowca wyszło 300 wolontariuszy z wielkoorskiestrowymi puszkami i nadziejami na zebranie do nich jak największych kwot, które zostaną przeznaczone na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.
W organizację finału w Ostrowcu mocno w tym roku włącza się Miejskie Centrum Kultury. Sztab orkiestry będzie się mieścił w Ostrowieckim Browarze Kultury, a scena stanie na dziedzińcu Browaru. Pierwsi artyści pojawią się na niej o 16.00. Wystąpią m.in muzycy z 'Ostrowieckiego rapu’ i wokaliści ze ze Studia Wokalnego Pandora, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Mafia”, który zagra od 19.00 do samego światełka do nieba o 20.00. Na scenie prowadzone będą też licytacje przedmiotów, w tym wielkoorkiestrowych gadżetów i innych, ofiarowanych przez mieszkańców miasta i przedsiębiorców.
W budynku browaru młodzi ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
– W budynku browaru, będziemy mieli stanowisko edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy. Będą fantomy na których będziemy wspólnie uczyć się podstaw udzielania pomocy osobom poszkodowanym – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu.
Wielkoorkierową niedzielę rozpocznie jednak o 10.00 w Parku Miejskim organizowany już po raz trzeci – bieg 'Policz się z cukrzycą’, natomiast od 11 do 13 w Rynku członkowie Warsztatu Terapii Zajęciowej 'Szansa’ będą zbierać na rzecz WOŚP 1-no ,2-wu i 5-cio groszówki w akcji 'Zbieramy grosiki na kilogramy’. W ubiegłym roku zebrali ich aż 103 kg.

WOŚP na Dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury wspierać będzie też gmina Bodzechów.
– Gmina Bodzechów dołączy do ostrowieckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojawią się strażacy z ochotniczej straży pożarnej z Jedrzejowic. Strażacy przygotowali pokazy i demonstrację sprzętu na tę okazję – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów. Wśród fantów licytowanych ze sceny będzie przejażdżka wozem strażackim i zwiedzanie remizy OSP Bodzechów. Ostrowiecki sztab przeznaczy na licytacje też m.in. wejściówkę do Krzemionek ważną „do końca świata i o jeden dzień dłużej” i oryginalną historyczną beczkę po piwie z początku istnienia Browaru Saskich.

W Ćmielowie 28 finał odbędzie się w Domu Kultury, gdzie od godziny 16 zaprezentują się wokaliści, młodzież z okolicznych szkół i grupy taneczne.
– Wystąpią dzieci i młodzież z terenu całej gminy. Pojawi się tez grupa taneczna „XDragon”, Nikola Bukała oraz gościenie Aleksandra Gołdyn – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie.
Licytowane będą m.in. filiżanka z różowej porcelany podarowana przez Adama Spałę i fabrykę AS Ćmielów. Wylicytować będzie można też możliwość 'zostania’ burmistrzem… na jeden dzień. Zwycięzca licytacji będzie mógł towarzyszyć w codziennej pracy burmistrz Joannie Susce.

Waśniów po trzech latach, również powraca do wspierania akcji. 40stu wolontariuszy w tym dzieci i nauczyciele z lokalnej szkoły podstawowej wraz z wójtem Krzysztofem Gajewskim, będą zbierać pieniądze dla WOŚP.
– Włączamy się do akcji Wielkiej Orkiestry , po przez działanie naszych wolontariuszy oraz kiermasz, na którym znajdą się różnego rodzaju gadżety, zabawki, maskotki i wiele innych – mówi Iwona Spychaj, szef sztabu WOŚP w Waśniowie.
Kiermasz odbędzie się w lokalnej siedzibie ochotniczej straży pożarnej od godziny 8 do 16.
Wszystkie środki z kiermaszu oczywiście zasilą konto wielkiej orkiestry.

Wolontariusze z wieloorkiestrowymi puszkami i serduszkami wyjdą też na ulice Kunowa. Sam sztab będzie się mieścił w Publicznej Bibliotece Miejsko-Gminnej – mówi Barbara Domagała, szef kunowskiego sztabu WOŚP.
– Startujemy o godzinie 8.00, od kwesty ulicznej na terenie Kunowa, Janika, Nietuliska Dużego. Wolontariuszy będzie można spotkać w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców gminy jak skwery czy kościoły.
A niedzielne popołudnie i licytacje będą odbywać się od 16.30. Na początek w latynoskich rytmach – zatańczą tancerze międzynarodowej kategorii S – czyli Damian Machnio i Julia Kutera. Pojawi się także orkiestra polowa brygady polskich drużyn strzeleckich oraz zespół 'Fox’ z Opatowa.

Wolontariusze pojawią się także na stokach Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie przygotowana zostanie także specjalna strefa animacji dla najmłodszych.
Przypomnijmy, że orkiestra w tym roku gra dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

/błaż/

Ważne wydarzenia