Bo segregacja odpadów to podstawa…

żródło: pixabay.com

Prawie 850 dzieci z terenów gminy Bodzechów bierze udział w ekologicznym konkursie plastycznym pod hasłem 'Wzorowa segregacja to podstawa’, którego organizatorami są gmina Bodzechów oraz firma Remondis.

Zmagania uczniów zostały podzielone na dwa etapy. – W pierwszym etapie konkursu wezmą udział dzieci od najmłodszych lat czyli przedszkolaki, które będą miały do wykonania prace plastyczne dotyczące segregacji odpadów komunalnych. Natomiast starsze dzieci od 1 do 4 klasy mają do wykonania plakat wraz z hasłem reklamującym segregację odpadów i ochronę środowiska. Pozostawili uczniowie czyli klasy od 5 do 8 wezmą udział w quizie czyli teście wiedzy pod hasłem „Wzorowi segregatorzy” – mówi Sylwia Maternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty w Bodzechowie.

Następnie z spośród wykonanych prac szkoły muszą wyłonić 5 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej oraz wybrać 3-osobowe reprezentacje szkolne, które spotkają się w drugim etapie konkursu. – Chcemy aby, dzieci poprzez zdobytą wiedzę zainteresowały się tematem ochrony środowiska w kwestii segregacji odpadów – mówi Sylwia Masternak.

– Chcemy, aby ta wiedza została upowszechniona, aby tak naprawdę dzieci przez tą zdobytą wiedzę potrafiły segregować odpady. Aby dzieci potrafiły nauczyć swoich domowników czyli rodziców i dziadków tego, co w tej chwili jest naprawdę bardzo trudne – dodaje.

17 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie odbędzie się finał, gdzie wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia