Szwajcaria Bałtowska zaprasza na narty i snowboard

Od ubiegłego weekendu stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska czynna jest już codziennie, a nie – jak do tej pory – tylko w weekendy.

– Póki co udało nam się uruchomić na stałe wyciągi orczykowe – mówi Blanka Lichota-Śmigiel z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i dodaje, że pogoda dla narciarzy wciąż nie jest łaskawa, ale temperatura w ostatnim czasie pozwoliła na wystarczające dośnieżenie stoków. W ubiegły weekend uruchomiono także oślą łączkę, dzięki czemu początkujący narciarze i snowboardziści mogą bez przeszkód rozpocząć naukę jazdy.
Pokrywa śnieżna na trasach przy wyciągach orczykowych waha się od 20cm do 60cm grubości. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy zostanie uruchomiony wyciąg krzesełkowy i najdłuższa 700-metrowa trasa stacji.
Blanka Lichota-Śmigiel dodaje, że w tym sezonie na gości stacji czekać będzie masa wydarzeń skierowanych zarówno do dorosłych jak i młodzieży.
– Nocna jazda, Extreme Bang Bag, czyli skoki na wielką pneumatyczną poduszkę czy Snow Party. W tym sezonie nie zabraknie również Mini Olimpiady Szwajcarii Bałtowskiej – wymienia.
W już w najbliższą niedzielę stacją włącza się do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie kompleksu będzie można spotkać wolontariuszy oraz zostanie przygotowana strefa animacji dla najmłodszych.
Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń oraz godziny pracy stacji można znaleźć na stronie internetowej Szwajcarii Bałtowskiej, Facebooku i Instagramie.
/bart/

Ważne wydarzenia