Opatów -zmiany w rozkładzie jazdy linii autobusowych obsługiwanych przez PZT

Od wczoraj w Opatowie obowiązuje nowy rozkład jazdy linii autobusowych obsługiwanych przez Powiatowy Zakład Transportu.

Mieszkańcy powiatu opatowskiego mają do dyspozycji dziesięć linii komunikacyjnych, ale z nowym rokiem dotychczasowe kursowanie autobusów ulega zmianie. A to za sprawą modyfikacji, które zostały wprowadzone w rozkładach jazdy. Dotyczą one głównie godzin odjazdów. Pojawiły się również dodatkowe przystanki przy Rynku w Tarłowie i w Zochcinie nieopodal domu Matki Bożej Ubogich, który założyła siostra Chmielewska.

Dodatkowo wraz z początkiem nowego roku uruchomione zostały dwie nowe linie, a jedna została zlikwidowana. Dwie nowe linie – nr 10 i 11 będą przebiegać przez gminę Wojciechowice. Trasa pierwszej z nich Jasice-Wojciechowice-Kaliszany, kursować będzie od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej. Natomiast linia nr 11 na trasie Stodoły-Sadłowice-Wojciechowice kursować będzie w środy.

Od nowego roku zlikwidowana została linia nr 9 Oficjałów -Włostów, przejeżdżająca przez Okalinę Kolonię. Wszelkie szczegółowe informacje i aktualny rozkład jazdy znajdziemy na stronie internetowej starostwa powiatowego w Opatowie.

/paw/

Ważne wydarzenia