Uczniowie z „Ekonomika” znowu brylują

źródło: archiwum prywatne

Estera Cudzik, uczennica Zespołu Szkół nr 1 z Ostrowca laureatką VIII edycji „Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości”.

– Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z województwa świętokrzyskiego. Jego głównym celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości, poszukiwanie i docenienie utalentowanych uczniów a także promocja zawodów z obszaru rachunkowości – mówi Grażyna Sowa, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, w tym rachunkowości w ZS nr 1.

W pierwszym, szkolnym etapie, który odbył się pod koniec października, wzięło udział 78 uczniów z 9 szkół naszego województwa. Do finału zakwalifikowało się 28 uczniów, którzy na tym etapie rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z rachunkowości.

– Z naszej szkoły w gronie najlepszych znaleźli się uczniowie klasy 4a – Estera Cudzik, Katarzyna Szeląg i Piotr Wiśniewski. Estera zajęła II miejsce, znajdując się tym samym miejsce na podium. Wspomnę jeszcze, że to już taka tradycja naukowa naszej szkoły – nasi uczniowie już 4 razy byli laureatami tego konkursu –  opowiada Grażyna Sowa.

Warto dodać, że w tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajął Mateusz Wątorski z Kielc, drugie Estera Cudzik z Zespołu Szkół numer 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim, a trzecie Karina Kozioł ze Staszowa.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok, między październikiem a grudniem, ale wcześniej uczniowie z 'Ekonomika’ będą rywalizować o tytuł mistrza rachunkowości w marcowym, międzyszkolnym konkursie w Radomiu.

/paw/

Ważne wydarzenia