Za nami pierwszy dzień świątecznej akcji „Gwiazdki Moc”

Pierwszy dzień naszej radiowej akcji Gwiazdki Moc, która może się odbyć dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, Darczyńców i przede wszystkim licytujących… za nami. To był piękny dzień, który przyniósł nam dobrą energię i ogromną kwotę dla ostrowieckich harcerzy na potrzebną im karetkę. Mamy już 5240 złotych.

Podczas Grande Finale zakończyliśmy licytację piłki z autografem Roberta Lewandowskiego – podarowaną przez Tomka Chałasa, obecnie piłkarza KSZO 1929 Ostrowiec.
Licytacja po 17. rozpoczęła się od kwoty 300 złotych, którą rano zaoferował pan Krzysztof. Pan Krzysztof sam siebie przebił, pan Łukasz zaoferował więcej – 600 złotych, po czym pani Teresa z Opatowa zaproponowała okrągły tysiąc złotych. Do dalszej licytacji zachęcali młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Galaktikos. – Więcej, więcej, więcej – skandowali pod dyktando swoich opiekunów panów kamila Kutryby i Kamila Mroczkowskiego.
Andrzej Kobylański, jako firma Scorpion, zaproponował 1200 złotych i na tym się nie skończyło. Do gry wróciła pani Teresa z Opatowa. Piłka z autografem najsłynniejszego polskiego piłkarza trafi do niej za kwotę 1600 złotych. A piłka ma być prezentem dla wnuka, który uwielbia grę w piłkę nożną. A Akademia Galaktikos dorzuciła do zbiórki 400 złotych.
O 17 zakończyliśmy licytację Kosza Obfitości, czyli pięknie udekorowanego kosza z nalewkami, które podarowali mieszkańcy gminy Bodzechów wraz z wójtem Jerzym Murzynem. Nalewki osobiście robiła radna Anna Stępień, sołtys Przyborowa.
Po zaciętej licytacji z panem Piotrem ostatecznie licytację wygrała pani Teresa oferując 1050 zł
Pięknie dziękujemy pani Teresie i panu Piotrowi za zaciętą licytację, do której śpiewnie zachęcały gospodynie i gospodarze ze Szwarszowic, a w piękny klimat wprowadziła Justyna Jedlikowska, która dla słuchaczy i ze specjalną dedykacją dla taty Krzysztofa zaśpiewała kolędę 'Gdy śliczna panna’
Wcześniej nabywców znalazły świąteczne skrzaty wykonane przez Centrum Edukacji Zawodowej Anny Pięcińskiej wraz z choinką zrobioną przez ostrowieckich harcerzy. Zlicytowaliśmy także rękawice bokserskie i koszulkę z autografem Ewy Brodnickiej, Kosz Miodowych Dobrości z ostrowieckiego Związku Pszczelarzy, fotografię Ewy Gawlik zatytułowaną 'Kraina lodu’, stroik świąteczny podarowany przez florystkę Teresę Skórę, czapkę galową podarowaną przez komendanta Andrzeja Kaniewskiego i ostrowieckich strażników miejskich.
Przy licytacji kompletu lamp z firmy Atel – Hurt pomagały maluchy z przedszkola nr 19, które pięknie wyśpiewały pastorałkę.
Świąteczna Akcja Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg 'Gwiazdki Moc’ trwa do piątku. W tym roku zbieramy środki na zakup samochodu – karetki dla ostrowieckich harcerzy, dzięki której będą mogli nieść pomoc mieszkańcom całego powiatu.
Jutro rano znów zaczynamy licytacjami duetu wspaniałych skrzatów i choinki. Wszystkie przedmioty znajdziecie na naszej stronie internetowej radioostrowiec.pl.
Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych licytacjach.

Ważne wydarzenia