Sześć ton żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki w Ostrowcu

Zakończyła się świąteczna zbiórka żywności na terenie Ostrowca. Wolontariusze przez dwa dni w sklepach i supermarketach zbierali produkty z długimi terminami ważności.

– Akcja, która ma na celu wsparcie najuboższych w okresie przedświątecznym przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać sześć ton żywności – mówi Maria Adamczyk, prezes Banku Żywności w Ostrowcu.

Mąka, cukier, konserwy, oleje i słodycze to produkty, których zebrano najwięcej. Teraz żywność trafi do najuboższych mieszkańców. Pierwsze paczki powędrują do szkół i organizacji pozarządowych już w najbliższy czwartek.
W tym roku po raz pierwszy potrzebujących można było wesprzeć przez wrzucenie datków do specjalnie oznakowanych puszek, które mieli przy sobie wolontariusze podczas zbiórki. Zebrano 660 złotych.
Świąteczna zbiórka żywności prowadzona była nie tylko w Ostrowcu ale także w marketach i supermarketach największych miast województwa: w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, a także Opatowie, Ożarowie, Busku Zdroju czy Końskich.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia