Jubileusz i Zaduszki w rytmie rocka

Kolejny raz korytarz w Szkole Podstawowej w Kunowie zapełnił się spragnionymi muzyki mieszkańcami gminy. Wszystko za sprawą 12. Kunowskich Zaduszek Muzycznych połączonych z 18-stką Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej. Zagrali Golden Life i Ornette.

– Towarzystwo zaczynało od działań historyczno-kulturalnych związanych z ziemią Kunowską. Z czasem rozszerzyliśmy naszą działalność pod kątem imprez muzycznych. Od 12 lat już organizujemy Zaduszki Muzyczne, które zawsze dedykujemy zmarłym osobą. W tym roku postanowiliśmy uhonorować pamięć Szymona Pająka, wieloletniego wiceprezesa stowarzyszenia – mówił Mirosław Radomski z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej.
Lech Łodej burmistrz Kunowa mówił, że współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kunowskiej przynosi szereg korzyści i uzupełniała kulturalną ofertę gminy
– Impreza cały czas się rozwija, co rok gościmy wspaniałych artystów jak chociażby Włodzimierz Pawlik – podkreśla.
Adam 'Wola’ Wolański, lider zespołu Golden Life przypomniał, że na początku swojej kariery muzycznej, czyli w końcówce lat 80-tych XX wieku zespół swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w liceach, dlatego z uśmiechem na twarzy przyjął informacje, że ponownie zagra w szkolnych murach.
– Zwróciłem uwagę na ścianę w szkole, która pokryta jest zdjęciami artystów którzy tu wcześniej występowali i wspaniale jest dołączyć do takiego grona. Widać, że w Kunowie się dzieje – dodał.
Golden Life zagrał w Kunowie swoje największe przeboje jak 'Oprócz’, Dobra, dobra, dobra’ czy 'Kocham Wolność’ zespołu Chłopcy z Placu Broni.
Występy obu zespołów zostały świetnie przyjęte przez publiczność. Był także urodzinowy tort, którym poczęstowani zostali przybyli mieszkańcy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia