Boisko na szóstkę powstało przy Zespole Edukacyjnym „Dwunastka”

Zespół Edukacyjny 'Dwunastka’ pochwalił się nowym boiskiem wielofunkcyjnym. To jedna z inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Nowe boisko, będzie służyć do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Monika Domagała, dyrektor szkoły podkreśla, że spełniły się marzenia uczniów.
– Stare boisko asfaltowe, zostało przekształcone w nowe, z podłożem syntetycznym. O takim boisku marzyła szkoła i sami uczniowie. Bardzo cieszymy się, że przy budowie nowego boiska, zaangażowała się także cała społeczność, mieszkańcy dzielnicy jak i rodzice naszych uczniów.
Prezydent Jarosław Górczyński dodał, że boisko przysłuży się także lokalnej społeczności, mimo mniejszych środków zainwestowanych w przedsięwzięcie.
– To boisko w niczym nie ustępuje innym, podobnym obiektom budowanym za dużo większe pieniądze. Ważne, że każdy mieszkaniec z okolicy może z niego skorzystać, tym bardziej, że obiekt jest dostępny przez cały czas.
Radny Stanisław Choinka był jedną z osób zabiegających o poparcie tego projektu w budżecie obywatelskim.
– Dziękuję Panu prezydentowi, za utrzymanie budżetu obywatelskiego, za wsparcie mieszkańców w tego typu inicjatywach. Dzięki temu osiedle rozwija się, przybywa mieszkańców wraz dziećmi, które zasilają szeregi tej placówki. To boisko nie jest pierwszym udanym projektem z budżetu obywatelskiego. Dzięki takim inwestycją mamy także plac zabaw wraz siłownią na świeżym powietrzu. To nie koniec pomysłów na lokalny rozwój dzielnicy.
W samej szkole uczy się 150 uczniów ale z czasem z boiska korzystać będzie dużo więcej dzieci. Miasto zamierza w tej okolicy sprzedać około 50 działek.

/błaż/

Ważne wydarzenia