„Park Kultury” – czyli wspólna kultura dla całego powiatu starachowickiego

źródłó: https://starachowice.eu

Starachowice chcą tworzyć Park Kulturowy. Pod tą nazwą kryje się możliwość połączenia dwóch instytucji – należącego do miasta Starachowickiego Centrum Kultury oraz należącego do powiatu Młodzieżowego Domu Kultury.
– Połączenie SCK-a i MDK-a da świetny efekt synergii. Razem będą funkcjonować o wiele lepiej. Szczególnie, główny nacisk da tutaj rozbudowa działu edukacji dzięki doświadczeniu pracowników Młodzieżowego Domu Kultury – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.
I ten walor edukacyjny ma być bardzo mocno wspierany w przyszłym działaniu 'Parku Kultury’. Jego siedzibą ma być Starachowickie Centrum Kultury.
Miasto w konkursie chce wyłonić dyrektora, który będzie zarządzał nową jednostką.
– Przedłużyliśmy konkurs na dyrektora, ponieważ osoby starające się o to stanowisko muszą wiedzieć, że zmieni się sam statut jednostki, zwiększy się liczba pracowników i sama praca jednostki będzie się odbywać na nieco innej płaszczyźnie – tłumaczy prezydent Materek.
Dotychczas utrzymanie powiatowej jednostki kosztowało rocznie 850 tys. zł. Połączenie spowoduje, że starachowickie starostwo zaoszczędzi około 0,5 mln zł. Pozostałe 300 tys. będzie przeznaczać na współfinansowanie Parku Kultury. Zmiany dotyczyć będą nauczycieli, pracujących w Młodzieżowym Domu Kultury. Nie będą już zatrudnieni w oparciu o kartę nauczyciela, a o normalne umowy cywilno-prawne. Park Kultury powinien zacząć funkcjonować w połowie przyszłego roku.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia