28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

źródło: wosp.org.pl

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowała sztab WOŚP w Ostrowcu. Tym samym rozpoczął się już nabór wolontariuszy do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kto może zostać wolontariuszem? Tak naprawdę każdy kto ma sporo chęci i dobrej woli – mówi Dariusz Czupryński, komendant ostrowieckiego Hufca i dodaje,  że wolontariuszem może zostać zarówno osoba dorosła jak i małoletnia. Osoby niepełnoletnie zbierają razem z rodzicem albo opiekunem prawnym, które w dniu zbiórki będzie sprawował nadzór.

Rekrutacja odbywa się w Hufcu ZHP przy ulicy Polnej 56 w Ostrowcu. Preferujemy kontakt osobisty, aby móc poznać przyszłego wolontariusza – podkreśla Dariusz Czupryński.

Rejestracja kandydatów na wolontariuszy będzie prowadzona do wyczerpania limitu miejsc, a tych w Ostrowcu jest 300. – Chcielibyśmy zakończyć nabór w połowie grudnia, tak aby móc jechać do fundacji, wyrobić identyfikatory i zakończyć wszelkie formalności związane z kwestą uliczną – tłumaczy.

Przypomnijmy, że 28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia, czyli w drugą niedzielę miesiąca. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z zakresu chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.

/paw/

Ważne wydarzenia