Pożyczki bez BIK z gwarantem – na czym polega ta oferta?

Każda instytucja finansowa sprawdza swoich klientów pod względem zdolności kredytowej. Jeżeli jedno z kryteriów nie zostanie spełnione, pożyczkodawca odrzuca wniosek. Jednak czy zawsze wiąże się to z takimi konsekwencjami? Na czym polegają pożyczki bez BIK z gwarantem?

Na czym polega pożyczka bez BIK z gwarantem?

Jednym z elementów, który wpływa na wynik scoringu, jest historia kredytowa wnioskodawcy. Jeśli zdecydujemy się na złożenie wniosku o wsparcie finansowe, firma pożyczkowa przeanalizuje informacje na nasz temat w takich rejestrach jak: Biuro Informacji Gospodarczej czy Biuro Informacji Kredytowej. Posiadanie negatywnych wpisów lub ich brak może spowodować odrzucenie wniosku. W takiej sytuacji warto poszukać oferty pożyczki bez BIK. Zakłada ona możliwość otrzymania wsparcia finansowego nawet w przypadku niewielkiego zadłużenia. Większą tolerancją charakteryzują się pożyczkodawcy, którzy wymagają od swoich klientów posiadania gwaranta. Jest to osoba poświadczająca naszą zdolność do terminowej spłaty pożyczki. Warto podkreślić, że musi on otrzymać dobry wynik scoringu oraz spełniać odpowiednie warunki dotyczące wieku. Od tego zależy, czy firma zaakceptuje wniosek. Dlaczego? Powód jest prosty. Jeżeli klient spóźnia się z opłacaniem rat zobowiązanie przechodzi na gwaranta.

Gdzie szukać pożyczki bez BIK?

Najszybszym sposobem na znalezienie dobrej pożyczki jest skorzystanie z porównywarki. Jednak zanim do tego przejdziemy, należy przeanalizować swój budżet domowy w celu wyznaczenia maksymalnej kwoty raty. Dzięki temu łatwiej określimy, jakie oferty odpowiadają naszym potrzebom oraz są w zasięgu możliwości finansowych. Po przejściu na porównywarkę pożyczek otrzymujemy dostęp do szerokiej bazy produktów, opinii ekspertów, a także rankingów. Jeżeli zależy nam na pożyczce bez BIK, należy sprawdzić jedno z zestawień tematycznych oraz znajdujące się na liście produkty. Następnie można porównać ich koszty przechodząc do zakładki pożyczki ratalne. Dlaczego należy zrobić to w takiej kolejności? W ten sposób wybieramy wyłącznie między produktami bez baz. Natomiast na liście wszystkich ofert nie znajdziemy informacji na temat sprawdzania rejestrów dłużników lub tolerancji negatywnych wpisów.
Jak wnioskować o pożyczki z gwarantem?
Obecnie firmy pożyczkowe umożliwiają swoim klientom składanie wniosku przez internet. Dzięki temu możemy załatwić wszelkie formalności w dowolnym miejscu i czasie. Jak to zrobić? Wystarczy przejść na stronę pożyczkodawcy, a następnie określić parametry oraz wypełnić wniosek. Po podaniu niezbędnych informacji należy zweryfikować swoje dane. W przypadku pożyczki bez BIK z gwarantem drugą część formularza uzupełnia gwarant, a udzielone informacje zostaną zazwyczaj dodatkowo zweryfikowane telefonicznie. Jeśli wszystko się zgadza, należy czekać na decyzję kredytową. Po zaakceptowaniu wniosku otrzymamy pieniądze, które zgodnie z zasadami danej firmy trafią na konto wnioskodawcy lub w niektórych sytuacjach gwaranta.

Podziel się

Ważne wydarzenia