Ostrowiecka siatkówka nad przepaścią. Kto rozwiązał kontrakt a kto zostaje w KSZO

Kilkugodzinne spotkanie siatkarek KSZO z zarządem klubu i sztabem szkoleniowym, które odbyło się wczoraj nie doprowadziło do uspokojenia sytuacji. Siatkarki jedna po drugiej rozwiązują kontrakty z klubem.

Powód – zaległości finansowe wobec zawodniczek. Wczoraj z drużyną pożegnała się była reprezentantka Polski – Joanna Kapturska. Dziś doszły kolejne, o czym w swoim komunikacie informuje klub KSZO Ostrowiec.

„7 listopada, zostały rozwiązane kontrakty z następującymi zawodniczkami: Eriką Salanciovą, Olgą Samul, oraz Justyną Kędziorą a klub czyni wysiłki, aby w najbliższej przyszłości wypracować nową formułą działalności organizacyjnej i finansowej, godzącą udział w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Kobiet i restrukturyzację zadłużenia” – czytamy w komunikacie.

Niedzielne spotkanie ligowe z drużyną AZS Politechniki Śląskiej Gliwice ma odbyć się zgodnie z terminarzem, a skład uzupełnią uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Wiktoria Rdzanek, Oliwia Błaszczyk, Emilia Piotrowska oraz dwie kolejne zawodniczki, które zostaną wytypowane przez szkoleniowców drużyny w porozumieniu z dyrekcją SMS.
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu kontrakt z klubem rozwiązała kapitan drużyny Olga Pauliukouskaya przez co zespół został bez libero. Na tej pozycji może zagrać Wiktoria Rdzanek, ale czy tak się stanie wciąż nie wiadomo.

Na razie w drużynie KSZO pozostały Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Kamila Kobus, Monika Kawa, Monika Kacprzak oraz Julia Marcyjanik – informuje Dawid Ogórek, dyrektor sportowy KSZO
W oświadczeniu klubu nie ma wzmianki o siatkarce Nikoli Abramajtys, ale jak poinformował Radio Ostrowiec Dawid Ogórek, zawodniczka również rozwiązała kontrakt z KSZO.
Klub wciąż liczy na wsparcie finansowe z tytułu „Promocji miasta przez sport”. W przyszłym tygodniu w Urzędzie Miasta ma zostać złożone nowe, poprawione sprawozdanie finansowe z działalności KSZO S.A. Dałoby to możliwość ubiegania się o dotację z miasta na sekcję siatkówki i poprawienie kondycji finansowej klubu.
Mecz z Politechniką Śląską zaplanowano na niedzielę na godzinę 16. Spotkanie ma się odbyć w hali MOSiR-u w Ostrowcu.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia