Kredyt gotówkowy na wakacje – wszystko co powinieneś wiedzieć

Kredyty konsumpcyjne stają się rzeczywistością wielu Polaków, często korzystamy z nich przy szybkich remontach, wyjazdach wakacyjnych, czy wydarzeniach losowych. Kredyt gotówkowy na wakacje jest bardzo popularny wśród klientów, często z niego korzystają, aby opłacić swój wyjazd urlopowy. Jaki kredyt gotówkowy wybrać i czym się kierować przy wyborze?

Kredyt gotówkowy na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy to głównym wyznacznikiem nie jest jego oprocentowanie, jak się większości z nas wydaje. O cenie kredytu gotówkowego stanowi RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To właśnie RRSO jest najważniejszym kosztem kredytu. W jego skład wchodzi normalne oprocentowanie, które mówi nam, jakie odsetki będziemy zobligowani do zapłacenia za korzystanie z kredytu gotówkowego, najczęściej jest przedstawione w skali rocznej.

Inną zmienną, jaka wchodzi w skład RRSO, jest prowizja pożyczkodawcy, która jest ustalana indywidualnie przez instytucję. Najczęściej taka prowizja od kredytu gotówkowego jest pobierana na dwa sposoby, może być podliczona do kwoty kredytu bądź bezpośrednio uruchomiona przy pierwszej spłacie zobowiązania.

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać opcję, która nam bardziej pasuje. Należy pamiętać, że RRSO może zawierać jeszcze inne dodatkowe koszty, np. związane z ubezpieczeniem kredytu gotówkowego. Wybierając kredyt gotówkowy on-line, warto kierować się zasadą, że im niższe RRSO, tym będzie tańszy kredyt.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy na wakacje?

Bank przeprowadzi wnikliwą weryfikację naszej sytuacji kredytowej. Musimy być świadomi, że bank zweryfikuje, czy nie występujemy w Biurze Informacji Kredytowej jako „niepewny dłużnik”. Jeśli tak, to możemy mieć spore trudności z otrzymaniem kredytu gotówkowego na wakacje. Ilość formalności przygotowanych przez bank może być skrócona, jednak nie będzie to jedynie formularz, jak w przypadku pożyczek chwilówek. Niektóre banki reklamują kredyt gotówkowy on-line bez zaświadczeń, więc mamy do czynienia z konkurencyjną ofertą. W innym przypadku będzie nam potrzebny dokument tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach i NIP należący do pracodawcy. Dodatkowo warto przeczytać na stronie internetowej banku, jakich dokumentów będziecie potrzebować podczas procesu weryfikacyjnego, aby skrócić czas załatwiania kredytu.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego na wakacje?

Osoby, które pierwszy raz biorą kredyt gotówkowy, mogą mieć problem z rozpoznaniem najlepszej oferty. Dlatego z pomocą przychodzą im wyszukiwarki kredytów gotówkowych, czy prowadzone specjalne rankingi, które stanowią duże ułatwienie. Dlatego osoby niemające dużej wiedzy kredytowej będą mogły idealnie dobrać kredyt pod swoją sytuację finansową. Jeśli jesteśmy zainteresowani wzięciem kredytu warto dokładnie przestudiować nasze zobowiązania, aby się nie okazało, że nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam na terminowe spłacenie zaciągniętego kredytu. Jeśli mamy problem, by samodzielnie wybrać kredyt z pomocą przychodzi nam doradca kredytowy, który chętnie odpowie na wszystkie nasze pytania.

Czy warto brać kredyt gotówkowy online na wakacje?

Forma kredytu gotówkowego on-line jest bardzo wygodną formą wsparcia finansowego. Wystarczy, że jesteśmy osobami pełnoletnimi, posiadamy dowód osobisty, numer telefonu komórkowego i zweryfikowane konto bankowe, by móc skorzystać z internetowego formularza. Jest to bardzo wygodna forma szczególnie dla osób, którym zależy na szybkiej pożyczce niewielkich sum, tak jak w przypadku kredytu gotówkowego na wakacje. Coraz więcej banków wychodzi z ofertą dostosowaną do oczekiwań klientów. Część z nich korzysta z szybkich pożyczek chwilówek w parabankach, gdyż już w kilka minut możesz uzyskać pieniądze na swoim koncie. Termin spłaty jest szybszy niż w postaci kredytów gotówkowych. Jednak należy bardzo uważać, aby nie przekroczyć terminu spłat w harmonogramie. Takie opóźnienie może nas sporo kosztować, gdyż koszty umowne są bardzo wysokie.

Podziel się

Ważne wydarzenia