Kolejna siatkarka zrezygnowała z gry w KSZO. Trudna sytuacja drużyny

Siatkarki KSZO rozwiązują kontrakty z Klubem. Spowodowane to jest zaległościami finansowymi wobec zawodniczek. Dziś z drużyną pożegnała się była reprezentantka Polski – przyjmująca i atakująca pomarańczowo – czarnych – Joanna Kapturska. Potwierdził to w rozmowie z Radiem Ostrowiec, dyrektor sportowy KSZO – Dawid Ogórek.

W siedzibie klubu KSZO odbyło się spotkanie pomiędzy zawodniczkami, a władzami klubu i sztabem trenerskim. Jak wynika z naszych informacji było ono burzliwe i pełne emocji.
Przypomnijmy, że w minionym tygodniu kontrakt z klubem rozwiązała kapitan KSZO – Olga Pauliukouskaya. Nie od dziś wiadomo, że ostrowiecka siatkówka przeżywa ciężkie chwile. Klub ma zaległości finansowe wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Sekcja siatkówki KSZO nie otrzymała też wsparcia ze strony miasta z programu ‘Promocja miasta przez sport’, ponieważ klub nie rozliczył się z dotacji miejskiej za poprzedni rok. Sezon po perturbacjach zaczęła już nie w Lidzie Siatkówki Kobiet, ale w niższej I lidze.

– Na oficjalne stanowisko klubu KSZO kibice siatkówki będą musieli poczekać do jutra – informuje Dawid Ogórek przekonując, że najbliższe spotkanie z Politechniką Śląską Gliwice nie jest zagrożone.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że drużynę zamierzają opuścić także Iza Klekot, Justyna Kędziora i Erica Salanciova. A najbliższy mecz siatkarek zaplanowany jest na najbliższą niedzielę – 10 listopada na godzinę 16.

/marsz/

Ważne wydarzenia