Kwiaty, znicze i wiązanki czyli zakupy przed 1 Listopada

źródło: pixabay.com

Wiele lat królowały w Polsce chryzantemy białe, żółte i złociste. Teraz wybór kolorów jest zdecydowanie większy – purpurowe, fioletowe, kremowe, a nawet zielone. Spotyka się także w jednej donicy chryzantemy, gdzie każdy kwiat ma inny kolor.

Ceny chryzantem także są różne. Małe można kupić już za 9 – 10 zł w sklepach dyskontowych. Za duże trzeba zapłacić w dyskontach około 16 zł. Na targowisku, czy przy cmentarzach ceny są nieco wyższe. Duże chryzantemy kosztują około 20 – 25 zł. Wiele osób decyduje się na sztuczne wiązanki. Ich wybór także jest ogromny, a sprawdzała to na Targowisku Miejskim Anna Pawlik.
Klienci najbardziej zwracają uwagę na wielkość, cenę i kolorystykę. Dominuje pomarańcz, fiolet i róż. Przedział cenowy to od 20 zł do 130 zł.

Równie bogata jest oferta zniczy. Najtańsze można kupić już za 1.50 zł, najdroższe nawet 30 – 40 zł. Nie brakuje także sztucznych świeczek, zniczy z umiejscowionym w środku np. krzyżem, czy wizerunkiem Matki Boskiej, wszystko podświetlone ledami. Ciekawostką są lampiony z grającą pozytywką.

A w Ostrowcu 1 i 2 listopada stoiska ze zniczami będą mieli także harcerze. Ustawione zostaną przy cmentarzu komunalnym na ulicy Długiej – przy bramie nr 1 i bramie nr 2 oraz przy cmentarzu parafialnym przy ulicy Denkowskiej. W ten sposób, jak mówi komendant Hufca ZHP Dariusz Czupryński, zarabiają na swoją działalność, m.in. zakupy mundurów i letni wypoczynek.
Harcerze sprzedają znicze, w ten sposób uczą się też ekonomii i gospodarowania środkami, mają kontakt z klientem a przede wszystkim pieniądz własnoręcznie zarobiony  przed wydaniem oglądają 5 razy – podkreśla Dariusz Czupryński.

/paw/

Ważne wydarzenia