Inauguracja sceny kameralnej „tu jest Kultura”

Monodramem Mateusza Nowaka pt. 'Od przodu i od tyłu’ scena kameralna 'Tu jest Kultura’ zainaugurowała nowy sezon.

– Kameralna przestrzeń i bliższy kontakt z widzem – to jest coś, co nas wyróżnia – mówi Kinga Wnuk z Fundacji Szkół Konarskiego w Ostrowcu i dodaje, że wieczory w ramach spotkań z kulturą to chwila na wytchnienie.

– Ja w czasie tego monodramu, w którym dosłownie można było tą ciszę bardzo wymownie słyszeć, miałam takie wrażenie, że jesteśmy tutaj jakby odizolowani od różnych bodźców zewnętrznych i możemy się cieszyć taką aurą tej kultury i tego wszystkiego dobrego co się tu dzieje i tych niesamowitych emocji, także takiego wyciszenia od świata zewnętrznego pełnego zgiełku. Myślę, że to wszystko dodaje takiego uroku temu miejscu. Osobiście jako dyrektor Szkół Konarskiego bardzo się cieszę, że szkolna scena teatralna może wieczorami służyć kulturze – dodała.

Po zakończeniu spektaklu na wszystkich widzów czekał słodki poczęstunek. Tradycyjnie można było porozmawiać z aktorem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kinga Wnuk już zapowiada kolejne spotkania w ramach sceny kameralnej. – Przed nami kilka ciekawych wydarzeń, myślimy o koncercie niewątpliwie też o filmowym wydarzeniu, bo bardzo spodobał się naszym klubowiczom. Myślę także o koncercie instrumentalnym, prawdopodobnie będzie to pianino. Będzie się działo dużo, fajnie i kameralnie.

A następne spotkanie 'kontemplowania kultury przez duże K’ zaplanowano w listopadzie.

/paw/

Ważne wydarzenia