Jacek Kowalczyk dyrektorem MCK

Jacek Kowalczyk nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcję objął dziś. Wiceprezydent Piotr Dasios mówi, że był to naturalny wybór, biorąc pod uwagę doświadczenie kandydata.

– Poszukiwaliśmy osoby, która ma duże kontakty w świecie kultury, która miastu przyniesie nową jakość i jednocześnie będzie łącznikiem z innymi ośrodkami. Chcemy by wniósł nową energię – wyjaśnia.
Wiceprezydent Dasios podkreśla, że jako osoba z zewnątrz – Jacek Kowalczyk będzie miał świeże spojrzenie na model funkcjonowania Ostrowieckiego Browaru Kultury. Jednostkę w najbliższych latach czekają zmiany związane z tym, że część pracowników osiągnie prawa emerytalne i konieczne będzie wprowadzenie nowych osób.
Przypomnijmy, że Jacek Kowalczyk do niedawna był dyrektorem Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, był także wieloletnim prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Pracę w Ostrowcu rozpoczął na początku października w Wydziale Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta. Marek Cichosz, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora, pozostał na stanowisku wicedyrektora Miejskiego Centrum Kultury.
/bart/

Ważne wydarzenia